גיזום עצים
טל
: 0522569366

גיזום עצים – המדריך המלא

צלצלו או השאירו פרטים
0522569366

שם

דואר אלקטרוני

טלפון

תוכן ההודעה

 

 

מידע שיכול לעניין אותך

גיזום עצים היא אחת הפעולות הבסיסיות בגידול ובטיפוח עצי סרק ועצי נוי. גיזום מקצועי של העצים מעודד צמיחה מחודשת ובריאה של העצים, מסיר ענפים ועלים יבשים ופגועים, שומר על שלד העץ, מאפשר לקרני השמש לחדור אל סבך הענפים, להאיר ולחמם כל עלה וכל ענף ולשפר את חיוניות העץ.

גיזום עצים – ארבע צורות של גיזום

בכל גיזום עצים יש ארבע צורות עיקריות של הגיזום. את צורת הגיזום יש להתאים לסוג העץ, לגילו ולמטרת הגיזום.
גיזום הקצרה מיועד לעצים בעלי ענפים ארוכים מדי. מטרת הגיזום הניא לקצר את אורך הענפים. בדרך כלל לא מקצרים את הענפים ביותר משליש מאורך הענף.
גיזום חידוש הוא גיזום שמטרתו להעניק לכל עץ התחדשות ורעננות. גיזום חידוש מתבצע בדרך כלל בעצים מבוגרים והוא נעשה בכל חלקי העץ, מצמרת העץ ועד לגזע העץ. לאחר הגיזום העץ המבוגר משנה את מראהו, הוא רענן יותר וירוק.
גיזום דילול הוא גיזום הנועד לדלל ענפים סבוכים כדי לאפשר את החשיפה של כל ענף וענף לקרני השמש המאירות והמחממות. דילול העץ מביא להחלפת הענפים הבוגרים בענפים צעירים וחדשים ומעניק גם לעץ הבוגר מראה חדש, רענן וירוק יותר.
גיזום הסחה זהו גיזום הנועד לכוון את צמיחת העץ לכיוון הרצוי. גיזום הסחה מאפשר שליטה בכיוון צמיחת העץ , בעיצוב העץ ובמראה של העץ.

גיזום עצים – מה קורה לעץ לאחר הגיזום

לעתים רבות עצים בוגרים שעברו גיזום עלולים לסבול מפצעי שבירה או מזיהומים שונים. לא תמיד אפשר לראות את הנזקים שנגרמו לעץ מיד לאחר הגיזום, אך הנזקים לא נעלמים ולאחר זמן לא רב הם עלולים לגרום לעץ ריקבון, להיווצרות של נבובים, להחלשת העץ ולפעמים אף למותו.
כדי למנוע את הנזקים העלולים להיגרם לאחר פעולת הגיזום יש לאטום את פצעי העץ במשחות איטום מיוחדות. משחות האיטום ימנעו כניסה של מזיקים אל עומק העץ ונזקים נוספים.
אם נוצר שבר בעץ לאחר הגיזום, חשוב לנסות ליישר את העץ ולאטום את מקום השברים במשחת איטום מיוחדת. אם לאחר תקופה מתגלים פצעים בעץ, חשוב לנקות היטב את הפצעים, לגזום את החלק הפצוע ושוב לאטום אותו היטב במשחת איטום מתאימה.
חשוב להדגיש כי לאחר כל פעולת גיזום חובה על הגוזמים לפנות את חלקי העץ הגזומים. השארת חלקי עץ ברשות הרבים עלולה לסכן את הסביבה, את הולכי הרגל ואת הנהגים. הרשויות המקומיות אוכפות את התקנות, אם לא פיניתם את חלקי העץ הגזומים אתם צפויים לקנסות כבדים.

גיזום עצים – חמישה דברים שחשוב לדעת

גיזום עצי נוי מעניק לכל עץ צורה אסתטית נאה וממקסם את הצל שמעניק העץ. לגיזום עצי פרי יש מטרה שונה, באמצעות הגיזום יהיה קל יותר לקטוף את פירות העצים בלי להסתכן בעבודה לגובה. יש לדעת כי כל עבודה לגובה מחייבת רישיון וציוד מיוחד.
גיזום העצים היא פעולה חשובה המעניקה לכל עץ בריאות וכושר תפקוד מחודש. גיזום נכון של עצים עשוי למנוע בעיות רבות ומצבים של כריתת עצים.
גיזום לא נכון ולא מקצועי של עלול לגרום להפסקה של צמיחת העץ, גיזום מקצועי, לעומת זאת ישביח את צמיחת העץ.
לא כל אחד רשאי לבצע גיזום או כריתת עצים. זוהי פעולה הדורשת ידע מקצועי והבנה בפיזיולוגיה של העץ. כדי לבצע גיזום מקצועי יש צורך בציוד מיוחד וברישיון.
את העצים הצעירים לא מומלץ לגזום בשנה הראשונה בתקופה הראשונה לחייהם. גיזום עצים צעירים מדי עלול להאט בעתיד את קצב גדילת העץ ואת צמיחתו התקינה.
חברת ספיידר גיזום עצים מציעה שירותים באזורים הבאים:
גיזום עצים בשרון , גיזום עצים ברעננה , גיזום עצים בהרצליה , גיזום עצים ברמת השרון , גיזום עצים בתל אביב , גיזום עצים בכפר סבא , גיזום עצים בהוד השרון , גיזום עצים בפתח תקוה , גיזום עצים בראש העין , גיזום עצים בנתניה

 

Call Now Button